Безпечне зберігання зброї вдома - це завдання, до якого потрібно підходити з повною відповідальністю. Важливо не тільки дотримуватися вимог законодавства, а й захистити зброю від корозії та пошкоджень. У низці випадків достатньо використовувати збройовий чохол, але основним способом є спеціальний сейф або металева шафа.
Законодавчі вимоги до зберігання зброї
В Україні зберігання вогнепальної зброї регулюється правилами МВС, зокрема наказом №622 від 21.08.1998. Розглянемо основні вимоги:
- Місце зберігання. Зброя і боєприпаси повинні зберігатися за місцем постійного або тимчасового перебування власника (він повинен фактично проживати в цьому місці).
- Сейф або металева шафа. Зброя повинна зберігатися в спеціально виготовлених для цього завдання шафах або сейфах. Важливо, щоб було відділення для боєприпасів, оскільки їх потрібно зберігати окремо від карабіна.
- Розряджена зброя. Гвинтівку, рушницю або пістолет можна зберігати тільки в розрядженому стані. Тобто магазин має бути від'єднаний, а патрон із патронника - видалений.
Важливо також, щоб доступ до зброї був обмежений для дітей і сторонніх осіб. Зокрема, потрібно встановлювати сейф або шафу у важкодоступних місцях: у ніші, за меблями, у шафі. Слід також дотримуватися мінімальних відстаней від вхідних дверей (1,5 м), віконних прорізів (0,5 м) та опалювальних приладів (1 м).
Чому чохол - не альтернатива сейфу
Чохол або сумка іноді здаються зручним варіантом для зберігання зброї. Однак це не зовсім так, тому що такі засоби підходять тільки для короткострокового зберігання гвинтівок, рушниць або пістолетів. Чохол не може повністю замінити сейф з низки причин:
- Низький рівень захисту. Злом сейфа - це завдання, з яким не завжди можуть впоратися навіть досвідчені фахівці. Чохли, в свою чергу, досить легко розкриваються базовими інструментами.
- Відсутність фіксації. Зброю у квартирі або приватному будинку можна легко забрати разом із чохлом. Якщо порівнювати з повноцінним збройовим сейфом, сумку з гвинтівкою можна вкрасти досить швидко і практично не привертаючи уваги.
- Уразливість до зовнішніх чинників. Транспортувальний чохол із тканини або шкіри не захищає зброю від вологи, пилу і механічних пошкоджень достатньою мірою. Усе це може призвести до корозії або зносу.
Сумка для зберігання зброї може використовуватися тільки як тимчасовий засіб. Наприклад, якщо рушницю потрібно перевезти в інше місце. Ба більше, зберігання в чохлі не відповідає актуальним вимогам законодавства.
Коли допустиме тимчасове зберігання в чохлі
Існує низка ситуацій, коли дозволено тимчасово зберігати гвинтівку в сумці. Як було згадано раніше, чохол для зберігання зброї підходить для транспортування вогнепалу. Наприклад, під час полювання або поїздок на змагання. Допускається також короткострокове зберігання в сумці. Припустимо, мисливець пізно повернувся з полювання і планує помістити зброю в сейф вранці.
Гвинтівку або мисливську рушницю також можна зберігати в сумці, якщо вона буде розміщена в сейфі. У таких умовах чохол виконує роль додаткового захисту від пилу.
Найкращі практики: чохол всередині сейфа, з осушувачем
Якщо ви хочете поєднувати зручність чохла і безпеку сейфа, ці засоби можна комбінувати між собою. Сумка захистить зброю від пилу і подряпин (у разі контакту зі стінками сейфа), а шафа запобіжить несанкціонованому доступу до гвинтівки.
При цьому важливо забезпечити найкращі умови зберігання:
- Використовуйте осушувачі на основі силікагелю. Ці невеликі пакетики вбирають вологу з повітря, запобігаючи утворенню конденсату на металевих частинах зброї.
- Регулярно очищайте гвинтівку або рушницю від бруду. Завдяки цьому можна запобігти корозії та пошкодженню механізмів або пружин.
Використовуйте спеціальне збройове мастило в рамках догляду за вогнепальною зброєю. Воно не тільки забезпечує правильну роботу всіх деталей, а й створює на поверхні металу тонкий антикорозійний шар.
Помилки: зберігання з патронами, у сирому приміщенні
Правильне зберігання включає не тільки відповідність вимогам законодавства, а й забезпечення належних умов зберігання. Для цього уникайте низки найпоширеніших помилок:
- Допускається тільки окреме зберігання набоїввід зброї. Для боєприпасів використовують окреме відділення або другу сумку.
- Підвали, гаражі та інші місця з підвищеним рівнем вологості не підходять для зберігання зброї.
- Не можна використовувати дешеві чохли без вентиляціїабо з грубою внутрішньою поверхнею. Інакше волога почне накопичуватися на поверхні вогнепалу.
Все це забезпечить безпеку для зброї і довгий термін її служби. Телефонуйте нашим менеджерам, щоб поставити свої запитання. Вони радо розкажуть, як захистити зброю від корозії в сумці, у чому різниця між м'якими і жорсткими чохлами тощо.