Що краще коліматорний приціл чи оптичний?

Точність і ефективність стрільби багато в чому залежить від вибору допоміжних приладів, таких як антабки, приціли, глушники. Одне з обов'язкових пристосувань - збройова оптика. Найпопулярніші на сьогодні різновиди прицілів - оптичні та коліматорні. Кожен має свої особливості, переваги та недоліки. Спробуємо розібратися, що краще - коліматорний приціл чи оптичний і чому.

Чим відрізняється коліматорний приціл від оптичного

Різниця між двома основними видами прицілів досить проста. Оптичні приціли мають функцію збільшення, а коліматори - ні.

Якщо розглядати конструкцію, то оптичні моделі виконані у вигляді звичайної труби з вбудованою складною багатолінзовою системою. Розрізняють варіанти зі змінною або постійною кратністю. Це ключовий критерій вибору таких виробів. Ще один обов'язковий компонент - прицільна сітка, яка може відрізнятися місцем розміщення, наявністю або відсутністю підсвічування. Особливість оптичних прицілів також полягає у великій різноманітності таких прицільних марок.

Що стосується коліматорних моделей, то в них немає ні збільшення, ні прицільної сітки. Замість неї стрілок орієнтується на точку, що світиться, найчастіше вона класична червона. Коліматори бувають відкритого і закритого типу. У першому випадку - звичайна тонка тендітна крихка лінза, у другому - передбачено наявність міцного захисного корпусу.

Оптичні приціли працюють без батарейок. Такі варіанти найчастіше вибирають для встановлення на важку зброю: дробовики, карабіни, мисливську рушницю. При цьому ціна таких пристосувань на порядок нижча, ніж на коліматорні. Але як і оптичні, так і коліматорні приціли мають представлені в досить широкому ціновому діапазоні.

Критерії вибору

Як уже говорилося, кожна модель має свої сильні та слабкі сторони. Коліматорні приціли рекомендують для стрільби по швидко рухомих цілях на невеликих відстанях, коли стрільцю важлива швидкість прицілювання. Оптичні моделі гарантують точнішу стрільбу на далеких дистанціях, оскільки дають змогу збільшувати зображення і робити точніші попередні налаштування.

Коліматори відкритого типу підходять для новачків, які тільки навчаються стрільби. Часто виробники пропонують такі приціли в комплекті з глушниками для стрільби в закритому приміщенні. Щоб правильно підібрати відповідний варіант у досить різноманітному асортименті, потрібно також розбиратися, що таке глушник і які особливості мають різні моделі.

Ключові переваги вибору коліматора:

  1. Зручність і простота використання. Користувач повністю зосереджений на стрільбі, а не на необхідності налаштовувати систему прицілювання.
  2. Відмінна видимість.
  3. Ширший кут огляду без додаткових пересувань або відведення ока від прицілу.
  4. Швидке точне прицілювання.
  5. Необмежений паралакс, що дуже важливо під час стрільби на великих відстанях.

Якщо йдеться про стрільбу на однаковій відстані, коли у стрільця немає необхідності в наближенні оптики, то обидва варіанти дають приблизно однакові результати. Для грамотного підбору прицілу, з огляду на потреби та вподобання користувача, завжди можна проконсультуватися з досвідченими фахівцями інтернет-магазину Arsenal 911.