Топ складаних ножів - рейтинг найкращих складних ножів

Складні ножі найчастіше вибирають через їхню функціональність і зручність використання. При цьому величезне розмаїття, яке пропонує сучасний ринок, ускладнює купівлю і пошук оптимальної моделі. Часто покупцям допомагає рейтинг найкращих складних ножів.

Як формується рейтинг складних ножів

Під час вибору звертають увагу на особливості леза, тип замка і дизайн рукояті. Саме ці характеристики визначають надійність, функціональність, практичність і довговічність клинка. Але буває складно врахувати всі ці фактори під час купівлі, тому багато хто орієнтується на різні огляди і топи експертів.

Рейтинг складних ножів складається на основі аналізу ключових параметрів виробів. До таких належать:

 • міцність леза;
 • матеріали рукоятки;
 • типи замків і надійність механізмів;
 • зручність використання;
 • багатофункціональність;
 • портативність та інші.

Також є списки популярних моделей, з огляду на їхню вартість, і окремі рейтинги бюджетних клинків, моделей середнього або преміум-класу.

Топ найкращих складних ножів різного призначення

Через безліч моделей, які пропонує ринок, важливо знати, як вибрати якісний складаний ніж. Головна рекомендація - підбирати відповідний варіант, виходячи з індивідуальних переваг і потреб користувача. Клинки відрізняються призначенням і сферою застосування. Вони незамінні в походах, на полюванні, риболовлі, у повсякденному житті та багатьох інших сферах. І в кожній категорії є свої рейтингові списки.

Топ 10 складних ножів для туризму:

 1. Ruike S31.
 2. Morakniv Safe Pro.
 3. Gerber Paraframe mini Fine edge.
 4. Opinel №7 Nature.
 5. Cold Steel Mini Pal.
 6. Victorinox Classic LE 2020 Ski Race.
 7. Firebird FH11S.
 8. Buck Selkirk.
 9. Fiskars K40.
 10. Boker Gust.

Топ 5 складних ножів для щоденного використання:

 • Spyderco Endura 4;
 • Kershaw Iridium;
 • CJRB Cutlery Pyrite;
 • Cold Steel RECON 1;
 • CRKT CEO.

Важливо враховувати, що популярні бренди постійно випускають новинки, оновлюють і покращують свої колекції. Крім того, кожен покупець має свої смакові вподобання та обмеження за бюджетом. Тому і рейтингові списки складних варіантів також максимально різноманітні. Варто додатково вивчати технічні характеристики, ціни, дивитися огляди вподобаної моделі.

Тактичні складні ножі: рейтинг моделей

Спочатку тактичними ножами називали моделі суто бойового призначення. Їх придумали для використання в армії і військових цілях, тільки пізніше такі варіанти отримали безліч додаткових функцій. Тому сьогодні такі моделі активно використовують для виживання в похідних умовах.

Топ 10 найкращих складних ножів тактичного призначення:

 1. Kershaw Black Blur Knife.
 2. Spyderco Paramilitary і Paramilitary 2.
 3. Gerber Applegate Combat Folder.
 4. Victorinox Soldatenmesser.
 5. CRKT M16.
 6. Benchmade Mini Adamas.
 7. Benchmade Claymore.
 8. SOG Seal XR.
 9. Ontario RAT-1.
 10. Leatherman Wave Plus.

У списку найкращих тактичних складних ножів 2024, як і попередніх років, завжди присутні мультитули. Ця категорія особливо популярна саме для військових, а в звичайному житті - для фахівців технічного спрямування. Обрати найкращий варіант у цій категорії допоможе рейтинг мультитулів.