Складні ножі не тільки не втрачають своєї популярності, а й стають дедалі затребуванішими. Кемпінг, риболовля, туристичний похід, бардачок автомобіля - лише кілька прикладів, де такі аксесуари присутні практично завжди. Щоб вибирати дійсно корисний, функціональний і довговічний варіант, важливо знати, які бувають складні ножі, а також особливості конструкції кожного виду.
Особливості складаних ножів
Усі види складних ножів об'єднує той факт, що це найбільш універсальний і незамінний інструмент у багатьох життєвих ситуаціях. Це компактний клинок, який складається вздовж спеціального механізму і з легкістю поміщається в сумці або навіть кишені.
Різні види складаних ножів мають леза різної форми і розмірів. Найпопулярніші типи:
- звичайне (з прямою спинкою);
- лезо з кліп-пойнтом;
- drop-point;
- лезо списоподібного вістря;
- вістря голки;
- танто і багато інших.
Також види складних ножів визначають за матеріалом для рукоятки. Найчастіше це нержавіюча сталь, алюміній, дерево, шкіра і різні синтетичні варіанти. Вони можуть бути доповнені іншими інструментами, такими як викрутка, пилка, плоскогубці тощо. Щоб знати, як вибрати якісний мультипул, варто скласти детальний список завдань, з яким найчастіше стикається користувач. В асортименті сучасних брендів є спеціальні ножі для кемпінгу, тактичні складні моделі та багато інших.
Види замків складних ножів
Ключовий критерій класифікації складних ножів - різновиди замків. Кожен механізм має свої особливості, плюси і недоліки.
Огляд замків для ножів, які пропонують сучасні виробники:
- Back Lock - класичний варіант, який вирізняється надійністю, міцністю і високою якістю виготовлення. У складних ножах цей вид замка дає змогу правильно розподілити навантаження, що гарантує його стійкість і тривалість експлуатації, але його складно відкрити однією рукою. Хороший варіант для відпочинку.
- Liner Lock - затребуваний тип замка, оснащений фіксатором і простою конструкцією. Такі різновиди складних ножів підходять для рибалок, мисливців, активних туристів і для EDC (Every Day Carry).
- Frame Lock - інноваційний варіант, у якому замість класичного лайнера встановлено спеціальну металеву пластину. Відрізняється підвищеною безпекою.
- Compression Lock - механізм із коротким лайнером робить клинок надійнішим. Такі замки встановлюють у моделях преміального сегмента, призначених для вирішення професійних завдань.
- Axis Lock - відрізняється штифтовою фіксацією з надійною конструкцією. Головна перевага - міцність, здатність витримувати навантаження до 300 кг. Мінус - замок дуже вимогливий у плані догляду.
- Ball Bearing Lock - не найпопулярніший тип замка. Конструкцію розробив виробник Spyderco, і вона вирізняється наявністю кульки, виконаної зі сталі, що блокує рух частин рамки.
- Button Lock - спочатку використовувався в автоматичних моделях, але зараз зустрічається у звичайних складних ножах.
Вибираючи найкращі складні ножі, основні види і типи замків мають стати ключовим критерієм, оскільки особливості конструкції прямо впливають на їхню безпеку і простоту використання. Якщо потрібен мультиінструмент, підібрати хороший варіант допоможе рейтинг мультитулів.