Кожен збройовий чохол має свій рівень захисту та унікальні особливості. Такі аксесуари представлені не тільки м'якими і жорсткими моделями, а й комбінованими різновидами. Усі вони мають свої сильні та слабкі сторони, тому розглянемо популярні варіанти докладніше.
Що таке м'який і жорсткий чохол
Чохли або сумки для вогнепальної зброї - це аксесуари, призначені конкретно для таких вантажів. Вони відрізняються від виробів для повсякденного носіння, оскільки мають посилений каркас, дуже високу міцність і, як правило, нестандартні розміри.
Розглянемо докладніше, чим відрізняються м'який або жорсткий чохол для зброї:
- М'які сумки - це відносно легкі вироби, зазвичай виготовлені з нейлону, кордури або натуральної шкіри. Найчастіше мають м'яку підкладку для захисту зброї від подряпин і ударів.
- Жорсткі чохли являють собою спеціалізовані кейси для рушниць, карабінів та інших видів вогнепалу. Як правило, матеріали чохлів включають: високоміцний пластик, алюміній або композити. Одна з ключових переваг жорсткого кейса - це максимально можливий захист зброї за рахунок твердого корпусу.
Обидва типи можуть мати внутрішні відділення для аксесуарів або боєприпасів. При цьому моделі з жорсткою конструкцією зазвичай вирізняються амортизацією і фіксують зброю, оскільки оснащуються наповнювачем зі спіненого матеріалу або пінополіуретановими вставками.
Переваги та недоліки м'яких чохлів
Кожен аксесуар до зброї має свої сильні та слабкі сторони. Для початку розберемо детальніше, що являють собою м'які чохли і які в них плюси:
- Легкість. Сумки мають невелику масу. Перенесення зброї в таких виробах буде зручним навіть під час тривалих поїздок.
- Зручність. М'які чохли вирізняються гнучкістю, тому вони забезпечують комфорт під час транспортування. При цьому їх можна носити як на плечі, так і в руці.
- Доступність. Як правило, м'які сумки коштують менше, ніж їхні аналоги з жорсткою конструкцією.
При цьому тканинний чохол має і недоліки. Зокрема, він не рятує гвинтівку або рушницю від ударів або падінь. При цьому тканина може промокнути, якщо в неї немає водовідштовхувального просочення. Універсальні чохли цього типу також швидше зношуються і не гарантують захист від несанкціонованого доступу, оскільки у них немає замків.
Переваги та недоліки жорстких чохлів
М'які транспортувальні чохли зручні та легкі, проте аналоги з жорсткою конструкцією теж мають свої сильні сторони, причому досить важливі. Їх конструкція розрахована на складні умови експлуатації, що виражається в:
- Високому захисті. Кожен такий збройовий футляр ефективно захищає зброю від падінь і зовнішніх впливів за рахунок стійкості до ударів.
- Захисту від вологи. Зазвичай жорсткі моделі відрізняються герметичністю та оптимальним вологозахистом. Усе це робить їх придатними для використання в умовах високої вологості.
- Довговічності. Кейси цього типу не бояться температурних коливань і бруду, що позитивно впливає на термін їхньої служби.
- Безпеки. Жорсткі чохли для гвинтівок, рушниць і карабінів часто оснащуються замками. Вони запобігають несанкціонованому доступу до зброї.
У таких кейсів є не тільки переваги, а й низка специфічних недоліків. Багато в чому вони зумовлені конструкцією. Зокрема, жорсткі чохли помітно важчі, ніж їхні м'які аналоги. Це ускладнює транспортування, особливо з урахуванням їхньої громіздкості.
Де і коли краще використовувати чохли різних типів
Стрільці-початківці задаються питанням, що краще: жорсткий чи м'який чохол? Відповідь залежить від умов, за яких будуть використовуватися ці аксесуари. Наприклад, жорсткі кейси, незважаючи на їхню вагу і габарити, незамінні під час тривалих поїздок у літаку або поїзді. Вони також підходять для полювання, оскільки забезпечують хороший захист зброї:
- в умовах дикої природи;
- за високої вологості або вогкості;
- у ситуаціях, де є ризик механічних пошкоджень гвинтівки.
Для стрільби в тирі ідеально підходять м'які моделі, оскільки вони зручні, компактні та легкі.
Комбіновані варіанти
У деяких ситуаціях хорошим вибором можуть стати комбіновані чохли. Вони поєднують риси як м'яких, так і жорстких моделей, надаючи компроміс між захистом і зручністю. Наприклад, для зброї підійде м'який кофр, який має посилені вставки в ключових частинах конструкції. Комбіновані варіанти підійдуть тим, хто шукає баланс між мобільністю і надійністю.
Щоб правильно підібрати збройовий чохол, враховуйте тип зброї, завдання та умови експлуатації. Для отримання консультації зв'яжіться з нашими менеджерами. Вони розкажуть, який вибрати чохол для довгоствольної зброї, на що слід зважати, а також дадуть поради щодо того, як правильно зберігати вогнестріл у сумці або чохлі вдома.