Як підготувати зброю до зберігання на тривалий термін?

Правильна консервація зброї перед тривалим зберіганням - це запорука її збереження і працездатності. Недотримання рекомендацій щодо підготовки гвинтівок, карабінів і дробовиків до зберігання може призвести до низки серйозних проблем. Мова про:

  • Виникнення корозії. На металевих частинах може з'явитися корозія. Вона погіршує зовнішній вигляд зброї та знижує надійність механізмів.
  • Засмічення ствола і механізмів. Накопичення пилу, залишків старого мастила та інших забруднень негативно впливає на стрільбу і підвищує ризик заклинювання механізмів.
  • Пошкодження деяких частин. Через перепади вологості та температури на дерев'яних або полімерних елементах можуть виникати тріщини, розшарування та деформації.

Окремо слід відзначити проблеми з безпекою та несанкціонованим доступом сторонніх. Зберігати зброю потрібно в спеціальному збройовому сейфі, водночас дотримуючись ключових етапів догляду за стволом і механізмами гвинтівки, карабіна, дробовика тощо.

Етапи підготовки до довгострокового зберігання

Щоб зброя зберегла свій зовнішній вигляд і характеристики, її потрібно правильно підготувати до зберігання. Маються на увазі етапи чищення і змащення. Для початку потрібно очистити забруднені поверхні від залишків порохового нагару і старого змащувального матеріалу. Важливо виконувати чистку механізмів за допомогою спеціальних засобів для видалення нагару, жирів і забруднень інших типів.

Після цього очищені місця повинні висохнути, оскільки наносити мастильний матеріал можна тільки на сухі поверхні. При розбиранні та складанні зброї враховуйте рекомендації виробника.

Обробити мастилом потрібно:

  • Внутрішню поверхню ствола. Для цього використовують спеціальні антикорозійні засоби.
  • Рухомі деталі затвора і спускового механізму. У цих місцях мастило наносять тонким шаром.
  • Зовнішні металеві поверхні.

Під час вибору мастила важливо враховувати, що звичайні оливи не підходять для тривалого зберігання. Замість них використовують спеціалізовані консерваційні масла. Причому наносити їх слід тонким шаром.

Консервація зброї на довгий термін також передбачає використання різних вологопоглиначів. Наприклад, силікагель вбирає зайву вологу, а антикорозійні прокладки забезпечують захист від іржі. Якщо використовуються герметичні контейнери, вологопоглиначі потрібно періодично міняти, оскільки з часом вони втрачають свої властивості.

Умови зберігання боєприпасів і зброї

Зберігання зброї в домашніх умовах вимагає дотримання належних умов. Насамперед маються на увазі:

  • Температурний режим. Оптимальний діапазон становить +5...+25 °C. При цьому потрібно виключити ймовірність різких стрибків температури.
  • Вологість. Показник не повинен перевищувати 50%, інакше підвищується ризик утворення конденсату.

Дотримання температурних умов зберігання дозволяє мінімізувати ризик появи корозії. Те саме стосується рівня вологості та відсутності потрапляння прямих сонячних променів. Однак вибір місця для зберігання теж має важливе значення. Ось найкращі варіанти:

  • Збройовий сейф. Забезпечує відмінний захист від несанкціонованого доступу, перепадів вологості та механічних пошкоджень.
  • Герметичний кейс. Захищає зброю від пилу та вологи, тому підходить для тривалого зберігання.
  • Збройова шафа. Зручний варіант для зберігання кількох одиниць зброї та боєприпасів.

Зважайте на актуальні правила зберігання вогнепальної зброї: обирайте сейфи або шафи, що унеможливлюють несанкціонований доступ до вмісту. Це особливо важливо в контексті захисту дітей.

Поради щодо перевірки та обслуговування

Чищення, змащування та захист вогнепальної зброї важливі для її правильного зберігання, проте стан гвинтівок та рушниць потрібно періодично перевіряти. Зокрема, слід оглядати поверхні на наявність корозії раз на 3-6 місяців. За необхідності слід проводити легке повторне чищення механізмів, а також міняти вологовідштовхувальні покриття на нові (якщо знадобиться).

Перед безпосереднім використанням зброї потрібно:

  1. Оглянути її на предмет корозії, забруднень і механічних пошкоджень.
  2. Видалити мастило для консервації, а потім нанести змащувальний матеріал, призначений для експлуатації конкретної гвинтівки, рушниці або дробовика.
  3. Перевірити роботу механізмів вручну, переконавшись, що зброя розряджена.

Виконавши всі ці процедури, ви підготуєте гвинтівку або рушницю до стрільби відповідно до умов експлуатації. За необхідності підбирайте в нашому каталозі потрібні аксесуари, які можуть включати захисні окуляри для стрільби, накладки для підвищення ергономіки, а також інші важливі елементи. Телефонуйте менеджерам, щоб отримати індивідуальну консультацію.