Що таке антабка?

Ринок збройових аксесуарів представлений величезною кількістю пристосувань, які роблять використання зброї зручнішим. Серед таких дрібниць виділяють антабку - спеціальний аксесуар для кріплення збройових ременів. Це невеликі, але вкрай корисні елементи. Тому кожному стрільцю варто звернути увагу на антабки, знати що це, для чого слугує і як правильно їх обирати.

Антабка - що це і як працює

Багато новачків не знають, що таке антабка, але рівно до того моменту, коли вперше доведеться пробігтися з досить важкою зброєю в руках. У пошуку додаткових аксесуарів, які спрощують стрільбу, завжди найбільш затребувані спеціальні вироби для кріплення ременів.

Найчастіше антабка - це спеціальне пристосування для фіксації збройового ременя у вигляді кільця або петлі (скоби). Вироби мають максимально просту, але продуману конструкцію. Головне їхнє завдання - звільнити руки стрільця і спростити перенесення зброї. Додатково аксесуар допомагає стабілізувати рушницю під час прицілювання, що збільшує точність стрільби.

Конструкція антабки складається з таких елементів:

  • зварне кільце - відповідає за міцність і безпроблемне витримування різних навантажень;
  • підпружинений вентиль - допомагає швидко знімати антабку;
  • поворотний замок - унеможливлює пошкодження ствола.

Завдяки простоті конструкції такі аксесуари максимально ефективно використовуються лівшами і правшами. Різні варіанти виконання та встановлення, які пропонують бренди, представлені в каталозі інтернет-магазину Arsenal 911, дають змогу підібрати пристосування залежно від уподобань користувача.

Різноманітність вибору

Досвідчені стрільці або мисливці використовують всілякі пристосування, які роблять застосування зброї комфортним. Якщо любителі активного туризму або риболовлі часто цікавляться, як вибрати якісний мультитул, то поціновувачі полювання шукають оптику та інші аксесуари.

З огляду на те, для чого слугує антабка в ПМ, обирати відповідний варіант варто уважно, незважаючи на простоту конструкції. Від грамотного вибору залежить зручність стрільби, тому це важливо так само, як чистити зброю після стрільби. По-перше, потрібно підібрати відповідний тип:

  • Швидкознімна - виріб, оснащений спеціальною засувкою, завдяки якій ремінь можна миттєво зняти. Це найбільш підходящий варіант для пневматики, карабіна, мисливської рушниці.
  • Незнімна - зустрічаються на ринку дедалі рідше. Найчастіше їх можна побачити на армійських автоматах і старих мисливських гвинтівках.

Також виробники пропонують різні варіанти розміщення таких кріплень. Наприклад, на стволі, карабіні, планці Пікантіні. У лінійках брендів є як окремо антабки, так і в комплекті з антабочними гвинтами. Не варто шукати універсальну модель, важливо підбирати виріб строго під конкретний вид зброї.

Під час вибору варто враховувати й інші критерії. Не менш важливі швидкість кріплення, його якість, безшумність зняття ременя, правильно підібрані габарити і конфігурації. Правильний вибір такого пристосування виключає найменший дискомфорт при носінні зброї.

Не менш важливим критерієм є бренд. Серед найвідоміших виробників, чиї вироби користуються стабільно високим попитом, можна відзначити Magpul, GrovTec і багатьох інших. Їхню продукцію цінують за надійність і відмінне співвідношення ціни та якості.