Коліматорний приціл - що це таке?

Коліматорний приціл - один із типів прицілу, який проектує зображення маркера на спеціальне скло. Такі прилади популярні, оскільки дають змогу стріляти з двома відкритими очима, що збільшує зону периферійного бачення і швидкість реакції під час стрільби. Детально розбираємо, що дає коліматорний приціл і які його особливості.

Коліматор - що це, принцип дії та види

Щоб стрільба була не тільки комфортною, а й точною, користувачі використовують всіляке допоміжне обладнання. Якщо питанням, що таке глушник і який купити, цікавляться тільки в особливих випадках, то оптику купують більшість власників.

Щоб розібратися, що таке приціл коліматора, для початку варто дати визначення коліматора. Це спеціальний прилад, головне завдання якого полягає у вилученні проекції світлових променів і паралельних пучків. Використовують його в оптиці, астрономії та багатьох інших сферах.

Коліматорний приціл винайшли ще 1817 року. Він вирізняється доволі простими конструкцією і принципом дії. Спеціальний випромінювач проєктує точку на скло, відображаючи її одночасно стрілку в око.

Краще зрозуміти коліматорний приціл і що це таке допомагає опис ключових видів такої оптики. Класифікують такі вироби за кількома ознаками:

  1. За принципом світіння - активні та пасивні. Активний коліматор - це прилад, точка підсвічування якого живиться від батарейок та інших джерел живлення. Пасивні не використовують у темряві.
  2. За типом конструкції - відкритого і закритого типу. Перші - це просто тонка лінза, другі мають міцний корпус з хорошим захистом. Чим гарний коліматорний приціл другого типу, так це високою ударостійкістю і надійністю.

Відрізняються такі приціли і видом прицільних точок. Тобто тим, що видно в коліматорному прицілі. У більшості моделей, які є в каталозі інтернет-магазину Arsenal 911, вони представлені класичною червоною крапкою. У дорожчих варіантах трапляється комбінація кількох видів прицільних точок, серед яких користувач може обирати той, що підходить для себе. Також виробники пропонують кілька різновидів кріплення.

Для чого потрібен приціл коліматора

Простіше зрозуміти, для чого потрібен коліматор, можна, вивчивши сфери застосування і переваги таких прицілів. Сьогодні це один із найпопулярніших і найзатребуваніших варіантів збройової оптики.

Якщо порівнювати коліматор зі звичнішими оптичними прицілами, то можна виділити такі його плюси:

  • прицілювання двома очима;
  • проекція безпосередньо на цілі, тому не потрібні ніякі мушки;
  • спеціальна прицільна точка підсвічується, що робить стрілянину ефективнішою навіть за поганої видимості;
  • швидкість прицілювання і точність стрільби.

Коліматорні приціли максимально прості в експлуатації, не вимагають попереднього налаштування. Коліматори, представлені в нашому інтернет-магазині, - пристосування, які можна використовувати в спортивній стрільбі, на полюванні, для особистого захисту тощо. Стрільці все частіше обирають такі прилади, оскільки вони забезпечують маневреність, точність і ефективність стрільби, можливість оперативно реагувати на будь-які різкі зміни умов. Правильний вибір оптики не менш важливий, ніж підбір самої гвинтівки, а також знання, як чистити зброю після стрільби, та інші обов'язкові моменти, в яких потрібно розбиратися стрільцю.