Як вибрати якісний складаний ніж?

Складаний ніж досі залишається незамінним і найбільш універсальним помічником у багатьох життєвих ситуаціях. Ринок пропонує величезну різноманітність практичних і функціональних аксесуарів. Щоб знайти в цьому асортименті оптимальну модель, важливо знати, як правильно вибрати складаний ніж.

Який складаний ніж краще вибрати: ключові критерії

Незважаючи на зовнішню схожість, а також єдиний принцип дії, різні моделі кардинально відрізняються одна від одної. Тому так важливо враховувати професійні рекомендації, як вибрати хороший складаний ніж. Також бажано розбиратися в технічних характеристиках такого пристосування.

Ключові критерії, на які важливо звертати увагу при виборі складного ножа:

 • якість леза - визначається матеріалом, твердістю і типом заточування;
 • тип замка. Найпопулярніші - Back Lock, Liner Lock, Frame Lock, Axis Lock та інші;
 • дизайн і матеріал рукояті - для риболовлі важливо підбирати ручку з протиковзким ефектом, для туризму - з шорсткою поверхнею; популярні також рукояті анатомічної форми зі спеціальними виїмками для пальців.

Не менш важлива загальна ергономіка. Оптимальною вважається довжина леза 8-10 см, вага виробу - 130-150 грамів. Але важливо орієнтуватися на розміри долоні та особисті переваги.

Ножі для повсякденного носіння (EDC) і спеціалізовані: основні відмінності

Ще один важливий критерій вибору - призначення клинка. Від цього залежить відповідний тип і габарити леза, конструктивні особливості моделі.

Найпопулярніші типи складних ножів залежно від призначення:

 1. Для господарсько-побутових завдань. У цьому випадку варто підбирати невеликий розмір і вагу виробу. Підійдуть максимально прості, легкі та зручні моделі.
 2. Для туризму. Складні варіанти для кемпінгу і походів мають бути більшого розміру, з товстим міцним лезом, а також додатковими функціями. У цій категорії важливі такі критерії, як жорстка фіксація, безпека і надійність замка.
 3. Для риболовлі або полювання. Серед ключових рекомендацій, як вибрати складаний мисливський ніж, - практичність використання, гострота заточування, міцність, стійкість до окислення і корозії. Для риболовлі більше підійдуть моделі з тонким лезом.
 4. Для автомобілістів. Якщо йдеться про використання клинка в екстремальних ситуаціях, важливо вибирати моделі для виживання зі стопорізами і битою.
 5. Ножі спеціального призначення. Це моделі для комплектації армійських, рятувальних підрозділів. Найпопулярніші леза - кинджал, танто.

Не менш популярні багатофункціональні моделі, які дають змогу вирішувати широкий спектр завдань. У цій категорії є свої особливі рекомендації, як вибрати якісний мультитул. Важливо розуміти, що не існує універсального складаного ножа, тому чим конкретніше буде складено список його завдань, тим оптимальнішим буде вибір.

Складаний ніж якої фірми краще вибрати

Немає єдиної відповіді на питання, якої фірми вибрати складаний ніж, оскільки на ринку велика кількість хороших брендів, що пропонують вироби високої якості. При цьому, орієнтуючись на огляди та відгуки, можна скласти певний рейтинг

Найкращі бренди:

 • Ontario RAT;
 • SOG;
 • Petrified Fish;
 • CRKT;
 • Benchmade;
 • Hogue;
 • DPx;
 • Гадюка;
 • Cold Steel;
 • Buck і багато інших.

Якщо ви не знаєте, якої марки вибрати складаний ніж, орієнтуйтеся на доступний бюджет. У кожному ціновому сегменті є гідні бренди і моделі. Також допоможе топ складаних ножів - рейтинг найкращих складних ножів.