Історія розвитку оптичних прицілів

Сьогодні збройова оптика - вже досить звичний аксесуар, який використовують у багатьох сферах. Військові, мисливці, професійні стрільці досконально розбираються в його конструкції, але далеко не всі знають, що історія створення оптичного прицілу почалася ще на початку XVII століття паралельно з виникненням вогнепальної зброї.

За своєю суттю оптичний приціл у сучасному вигляді - це вдосконалена зорова труба, яку зброярі придумали кріпити на рушницю на початку XVIII століття. Від перших експериментів до сучасних технологій минуло кілька сотень років.

Еволюція збройової оптики - досить тривалий і багатоетапний процес. Ключові історичні етапи розвитку оптичних прицілів:

 1. 1608 рік - винахід телескопа.
 2. 1745 рік - винахід першого у світі оптичного прицілу.
 3. 1861-1865 роки - активне використання рушничних телескопів і перше застосування гвинтівки з оптикою у військових цілях.
 4. 1880 рік - початок історії розвитку оптичних прицілів до сучасного типу.
 5. 1949 рік - винахід виробу зі змінною кратністю збільшення.
 6. 1953 рік - взяття електронного приладу на озброєння Армії США.

Уся подальша історія - це період технологічного вдосконалення, розробки нових конструкцій і функціональних можливостей. Розробники активно переключилися на електронні характеристики, як-от підсвічування, лазерні далекоміри тощо. Наступний етап у розвитку оптичних прицілів - історія цифрових можливостей. З огляду на сучасне розмаїття ринку, багатьом буває складно розібратися в інноваціях і тому, як вибрати оптичний приціл для полювання та інших завдань.

Технологічний прогрес у виготовленні прицілів

Оптичні приціли, як і вогнепальна зброя, пройшли шлях від примітивних малоефективних пристосувань до високотехнологічних розробок. Сучасні технології в оптичних прицілах вражають своїми можливостями та розмаїттям, і з кожним роком розробники пропонують вдосконалені моделі з поліпшеними параметрами.

Сучасні виробники пропонують такі інноваційні підходи до створення оптичних систем наведення:

 • змінне збільшення кратності;
 • лазерне підсвічування;
 • далекомір;
 • тепловізійні технології та ін.

Інтернет-магазин Arsenal911 сьогодні може запропонувати велике розмаїття приладів з функціональними можливостями. Асортимент дає змогу підібрати ідеальний варіант для якісного вирішення поставленого завдання.

Застосування оптичних прицілів у різних сферах: від військової до спортивної

Якщо спочатку історія оптичних прицілів починалася як розвиток системи наведення для вирішення військових цілей, з часом сфера їхнього застосування істотно розширилася. Багато в чому така популярність і затребуваність пояснюється точністю стрільби, простотою використання, догляду та обслуговування.

Сфери, де сьогодні активно застосовують оптичні приціли:

 1. Озброєння збройних сил. Їх встановлюють на автоматах, гвинтівках, пістолетах для підвищення ефективності стрільби і точності ураження цілей.
 2. Екіпірування поліцейських, спецназу, снайперів.
 3. Спортивна стрільба, де точність має ключове значення.
 4. Полювання. Такі вироби дають змогу не тільки точніше стріляти у здобич, а й стежити за нею, аналізувати дистанцію тощо.

Різноманітність сфер застосування багато в чому пояснюється тим, що такі прилади сумісні з різними марками і модифікаціями гвинтівок.