Як захистити зброю від вологи та корозії в сумці або чохлі

Захист зброї від вологи - це одне з головних правил у контексті зберігання гвинтівок, рушниць і пістолетів. Молекули води вступають у хімічну реакцію з металом, виводячи деталі з ладу і прискорюючи їхній знос. У таких умовах потрібно знати, як захистити зброю від вологи, щоб запобігти появі іржі.

Чому з'являється корозія на зброї

Головна причина виникнення корозії на металевих частинах зброї - це волога. Саме вона, в комбінації з киснем, запускає процес окислення на поверхні металу. Зазвичай іржа на зброї з'являється через:

  • Конденсат. Він виникає через перепади температур, наприклад, під час перенесення гвинтівки з холоду в тепло. У чохлі або сумці конденсат випаровується дуже повільно, що посилює хімічну реакцію і може стати причиною корозії.
  • Вологості. Тривале перебування в середовищі з високою вологістю - це небезпечна ситуація для зброї. Волога поступово накопичується на пружинах та інших металевих поверхнях.
  • Поту. Людський організм регулярно виділяє піт. Крім води, він містить різні хімічні речовини, такі як сіль і кислоти.

Усі ці фактори збільшують ризик того, що на гвинтівці може утворитися корозія. Через це деталі поступово втрачають свої властивості і починають руйнуватися.

Ризики при тривалому зберіганні в чохлі

Для тривалого зберігання зброї призначені спеціальні збройові сейфи або шафи. Чохли зручні переважно для транспортування гвинтівки або її короткострокового зберігання. Головна небезпека в тому, що сумки можуть затримувати вологу, створюючи парниковий ефект.

Чохол для зброї з вологозахистом теж не найкращий варіант. Він здатний захищати зброю від довкілля, але волога, що знаходиться всередині, не завжди добре випаровується. Усе це збільшує ризики корозії. Найоптимальніший варіант - це збройовий сейф або шафа з вентиляцією або з можливістю розмістити всередині них спеціальні вологопоглиначі.

Матеріали чохлів та їхній вологозахист

Якщо ви вибираєте для зберігання зброї саме чохол, підбирати слід призначені для цього моделі. Насамперед потрібно звернути увагу на матеріал виготовлення таких аксесуарів. Розглянемо популярні варіанти:

  • Нейлон і кордура. Відомі синтетичні тканини, які вирізняються міцністю і водовідштовхувальними властивостями. Вони добре захищають вміст від вологи, але при цьому вентиляція чохла не завжди відповідає оптимальному рівню.
  • Натуральна шкіра. Чохли з цього матеріалу виглядають естетично і привабливо. При цьому вони вбирають вологу і порівняно повільно сохнуть після намокання. Такі моделі не можна використовувати для довгострокового зберігання зброї.
  • Полімери. Такі матеріали, наприклад, із пластику, відмінно захищають вміст від води й ударів. При цьому вони не пропускають повітря, ніби "замикаючи" вологу всередині.

Слід також проявляти обережність при застосуванні тканинних чохлів з підкладкою. Внутрішній шар може вбирати вологу, сповільнюючи її випаровування і збільшуючи ризик виникнення корозії.

Використання вологовідвідних вставок

Існують різні способи того, як можна зробити чохол для зброї більш придатним для довгострокового зберігання гвинтівки. Головне завдання - позбутися вологи. З його вирішенням можуть допомогти різноманітні вологовідвідні засоби:

  • Силікагель. Невеликі пакетики із силікагелем ефективно вбирають вологу з повітря. Це мінімізує ризик утворення конденсату. Кристали потрібно регулярно міняти або просушувати, оскільки при накопиченні великої кількості вологи вони втрачають свої властивості.
  • Осушувачі. Речовини, такі як хлорид кальцію, відмінно поглинають молекули вологи. При цьому за їхнім станом потрібно уважно стежити, оскільки при насиченні кристали перестають вбирати воду.

Окремо слід відзначити спеціалізовані вологопоглинальні картриджі. Вони вирізняються компактністю і зручністю у використанні. Часто мають спеціальні індикатори, що показують рівень насичення вологою.

Поради щодо догляду за зброєю перед укладанням на зберігання

Правильна консервація зброї вимагає дотримання низки базових правил і рекомендацій. Для початку гвинтівку або пістолет потрібно ретельно очистити від порохового нагару і бруду. Потім поверхні протирають насухо і наносять спеціальне збройове мастило або змазку з антикорозійними властивостями. Вони залишають захисний шар, що допомагає в боротьбі з процесами окислення.

Регулярно перевіряйте зброю, щоб переконатися у відсутності конденсату на її поверхні. У середньому це потрібно робити раз на 1-2 місяці або частіше, якщо чохол або сейф перебувають в умовах підвищеної вологості.

Щоб поставити свої запитання про антикорозійну обробку і правильне зберігання зброї в сумці або чохлі вдома, телефонуйте нашим менеджерам. Вони з радістю нададуть вам персональну консультацію.